Prežívame 28. cez ročnú nedeľu zároveň hodovú.

Pobožnosť „Večeradlo s Pannou Máriou“ je preložená na budúcu nedeľu.

Ut.: spom. sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi.
St.: slávnosti patróna našej farnosti sv. Gála, kňaza.
Št.: spom. sv. Ignáca Antiochijského, biskupa mučeníka.
Pi.: neprikázaný sviatok sv. Lukáša, evanjelistu.

Modlitba sv. ruženca býva 30. min. pred každou sv. omšou. K predmodlievaniu sú pozvaní: Po.: muži, Ut.: ruža č.4, St.: ruža č. 5, Št.: ruža č.6, Pi.: deti, žiaci, birmovanci a mládež, So.: ruža č. 7, Ne.: farské spoločenstvo

Št. – po sv. omši – poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

V piatok sv. otec František, pozýva deti, mládež k modlitbe sv. ruženca pod názvom „ Milión deti sa modlí sv. ruženec“. Táto duchovná „aktivitu“ má aj svoj úmysel: za jednotu a pokoj vo svete.

V piatok bude žiacka sv. omša. Pre žiakov a študentov, ktorí sa pripravujú na prvé sv. prijímanie a k sviatosti birmovania je táto sv. omša súčasťou ich prípravy, teda majú to povinné. Rodičia pripomeňte žiackú sv. omšu svojim ratolestiam.

V sobotu o 15.00 hod. si pri sv. omši sviatosť manželstva vyslúžia:

Miroslav Drozd a Veronika Bušíková“ Sv. Joachim a Anna, orodujte za nich“

O upratanie kostol by som prosil v sobotu skupinu č. 7. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Je stále možnosť si zakúpením skleného suveníra „siluety kostola“ podporiť vitrážne okná nášho kostola.

27. októbra /o dva týždne/ o 16.00 hod. v našom kostole bude mať koncert operený spevák Martin Babjak doprevádzaný Danielom Buranovksým, klaviristom. Bližšie informácie máte na plagáte pred kostolom.

Budúca nedeľa je 29. v období cez rok – misijná nedeľa.

Na budúcu nedeľu po sv. omši o 10.30 bude stretnutie s birmovancami. Účasť je nutná.

Po.: + Jozefa, + Máriu Maslákovych a + dietky Emíliu a Ladislava
Ut.: + čl. r. Šištíkovej, + Jarmilu a + starých rodičov