Prežívame 27. nedeľu cez ročnú, zároveň prvú nedeľu mesiaca.

Dnes popoludní o 14.00 hod. je prvonedeľná pobožnosť.

Po.: spom. Ružencovej Panny Márie.
Št.: sviatok Výročie posviacky katedrálneho chrámu Najsvätejšej Trojice v Žiline.

Večerné sv. omše budú bývať už o 17.30 hod., ranné tak ako zvyčajne o 7.30 hod.

Mesiac október je mesiacom Panny Márie– vďaka modlitbe sv. ružencaModlitba sv. ruženca v tomto mesiaci býva 30. min. pred každou sv. omšou. K predmodlievaniu sú pozvaní:

Po.: farské spoločenstvo, Ut.: deti a žiaci, St.: ruža č. 1, Št.: ruža č.2, Pi.: birmovanci a mládež, So.: ruža č. 3, Ne.: farské spoločenstvo

Št. – po sv. omši – poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

V utorok po večernej sv. omši v klubovni na fare sú pozvaní farníci, ktorí by boli ochotní pomôcť k dôstojnému vonkajšiemu priebehu hodov, ktoré budú v nedeľu. Kto by chcel prispieť: koláčmi, slaným pečivom, alebo všelijakými jedlými dobrotami môže svoje dary priniesť v sobotu do klubovne na faru v čase 18.00 – 19.00 hod. Ďakujem veľmi pekne.

O upratanie kostol by som prosil v sobotu skupinu č. 6. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Budúca nedeľa je 28. v období cez rok, v našej farnosti budeme sláviť hody. Kto má pri sv. omši, kde sa slávia meniny kostola plnú účasť na sv. omši, teda je aj na sv. prijímaní a splní aj známe podmienky môže získať stav svojho vnútra ako po sv. krste – teda úplne odpustenie hriechov i trestov. Preto povzbudzujem k sv. spovedi v tomto týždni. Po skončení sv. omše o 10.30 ste srdečne pozvaní na skromné agapé pred kostol.

Po.: 16.45 pohrebná sv. omša Alojza Kršku
Ut.: + Annu, + Jozefa Moškovych, + rodičov Antóniu a Jozefa