Prežívame 4. adventnú nedeľu zároveň Štedrý deň. Všetky sviece v kostole sú zapálené od ohňa z Betlehema. Môžete si ho odpáliť a poprípade aj zaniesť tým, ktorí do kostola nechodia. Popoludní si betlehemské svetlo môžete odpáliť zo sviec pri soche Božieho milosrdenstva na cintoríne.

Liturgický kalendár:

Modlitba sv. ruženca býva – 40. min. pred sv. omšou.

Po.: slávnosť Narodenia Pána, kresťana – katolíka viaže vo svedomí účasť na sv. omši tak ako v nedeľu
Sv. omše sú tri: dnes 22.30 – nočná, pondelok: 7.30 – pastierska, 10.30 hod. – v deň slávnosti.

Ut.: sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka – 2. Sviatok vianočný. Sv. omše ako v nedeľu: 7.30 a 10.30 hod.
St.: neprikázaný sviatok sv. Jána, apoštola a evanjelistu
Št.: neprikázaný sviatok sv. Neviniatok, mučeníkov

V deň slávnosti Narodenia Pána bude o 14.30 hod. požehnanie detí spojené s pásmom spevu, básni, koledovania malému Ježišovi v jasliach, ktoré si nacvičili naše deti a mládež. Jasličková pobožnosť bude ukončená požehnaním zo Sviatosťou Oltárnou. Zvlášť sú srdečne pozvané rodiny s deťmi, deti, žiaci, študenti ako i celá farnosť. Aj touto pobožnosťou si predĺžme hĺbku tohto slávnostného dňa.

Ženám ktoré v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Kto by mal záujem o požehnanie novostavby, prerobeného domu, či bývania, môže si počas toho týždňa nahlásiť svoju adresu v sakristii kostola.

Vo štvrtok 28.12. o 14.30 hod. z pred obchodu Jednota je odchod autobusu na muzikál „Povolanie Pápež“ do Nitry. Skôr ako budeme absolvovať predstavenie pôjdeme na prehliadku areálu biskupstva v Nitre.

Budúca nedeľa je sviatok sv. Rodiny: Ježiša, Márie a Jozefa, zároveň je aj Silvestra.

Ne.: 22.30 na úmysel kňaza – 1. vianočná sv. omša
Po.: 7.30 na úmysel kňaza – 2. vianočná sv. omša