Prežívame 30. nedeľu v období cez rok. Dobrodincom za milodar ma misie sPBz.

Liturgický kalendár:

St.: slávnosť Všetkých svätých, kresťana – katolíka viaže vo svedomí účasť na sv. omši tak ako v nedeľu. Sv. omše, keďže je aj štátny sviatok: 7.30 a 10.30 hod.
Št.: Spomienka na Všetkých Verných Zosnulých. Sv. omše: 7.30, 17.30 hod. Po večernej sv. omši bude tu v kostole pobožnosť za duše v očistci.

Modlitba sv. ruženca v Po. a Ut. 30.min. pred sv. omšou. Od St. 40 min. pred sv. omšou

V pondelok k predmodlievaniu sv. ruženca sú pozvané deti, žiaci, miništranti a študenti./majú jesenné prázdniny/

V čase od 1./12.00 hod./- 8.11. je možnosť získať v prospech zosnulých úplne odpustky, keď splníme:

sv. spoveď v blízkosti tejto spomienky, každodenné sv. prijímanie, vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj k všednému, návšteva cintorína /keď sa nám nedá stačí byť aspoň mysľou na cintoríne/

modlitby: Verím Boha, Otče náš a na úmysel sv. Otca. Odpustky pre duše v očistci možno získať 1 krát denne.

So.: spom. sv. Karola Boromejského, kňaza – prvá sobota mesiaca

V tomto týždni máme aj prvý piatok mesiaca November. Sviatosť zmierenia sa vysluhuje: 1. hod. pred sv. omšami.

Pred deti a mládež vo Št. a Pi.: 16.30 – 17.00 hod. Rodičia povzbuďte a pripomeňte čas sv. spovede svojim deťom, sami im buďte príkladom a vzorom.

V piatok dopoludnia navštívim nevládnych farníkov v ich príbytku. Začnem o 8.00 hod.

Ženám ktoré v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie srdečné Pán Boh zaplať.

Budúca nedeľa je 31. v období cez rok.

Po.: 17.30 + Michala Samúla, + Jozefa Štefanca a + rodičov
Ut.: 7.30 /zmena/ na úmysel kňaza