Slávime 26. nedeľu v “období cez rok“, zároveň prvú v mesiaci. O  14.00 hod. je prvonedeľná pobožnosť ružencového bratstva. Po nej bude požehnanie novej sochy sv. Terézie z Lisieux, ktorá je v predsieni kostola.

Úmysly sv. omší:
Po.: + Jozefínu, + Juraja Krškovych a + rodičov z obidvoch strán
Ut.: + Veroniku a + Jána Bušíkovych
St.: + Viktora, + Helenu, + Máriu, + Mariána a + Miroslava /R – zmena/
Št.: + Vieru a + Jozefa Nemcovych
Pi.: : + Alojza Kršku
So.: /s pl. nedele/ + Emíliu a + Štefana Šinkovych
Ne.: 7.30 na úmysel kňaza
       10.30 za Visolajskych farníkov

/Je možnosť si dať zapísať v sakristií kostola na úmysle sv. omší 2. polrok/

Liturgické slávenia budúceho týždňa:

Október je mesiacom Panny Márie– vďaka modlitbe sv. ruženca. Môžem získať za obvyklých podmienok aj úplné odpustky, kto sa modlí sv. ruženec v kostole a v rodine.

Modlitba sv. ruženca bude bývať 35. min. pred každou sv. omšou. Bude sa modliť iba sv. ruženec, aby vyznela jeho hĺbka a krása. V stredu za priaznivého počasia sv. ruženec býva aj pri kaplnke SPM./17.00 hod./

V tomto týždni sa môžu predmodlievať: Po.: muži, Ut.: spoločenstvo modlitby matiek, St.: ruža č.1, Št.: ruža č. 2, Pi.: deti, žiaci, miništranti a mládež, So. a Ne.: farské spoločenstvo, Št. po večernej sv. omši bude adorácia pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou, So.: „Večeradlo s Pannou Máriou“ 17.30 hod. Ste srdečne pozvaní.

Po.: spom. Svätých anjelov strážcov.
St.: spom. sv. Františka Assiského.
Št.: ľub. spom. sv. Faustíny Kowalskej, panny.
Pi.: prvý v mesiaci
So.: spom. Ružencovej Panny Márie – prvá v mesiaci.

V tomto prvopiatkovom týždni sviatosť zmierenia sa vysluhuje 30. min. pred sv. omšami. Št. a Pi. od 17.30 – 18.30 hod. Pred žiakov a študentov Št. a Pi.: 17.30 – 18.00 hod. Rodičia povzbuďte a pripomeňte čas sv. spovede svojim deťom, sami im buďte príkladom a vzorom.- prvoprijímajúce deti /4 z 9/ piatkov

O upratanie kostola v sobotu by som poprosil skupinu č. 8.

Za Vašu duchovnú i hmotnú pomoc pre farnosť sPBz.

Budúca nedeľa je 27. v období cez rok. Iba pripomínam tým, ktorí ideme na budúcu nedeľu do Ríma, že sa stretneme o 12.45 hod. tu v kostole na eucharistickom požehnaní. Dajte to vedieť ak máte možnosť aj tým, ktorí nie sú z našej farnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *