Slávime nedeľu Božieho milosrdenstva – 2. veľkonočnú.

Slovenskí biskupi, ďakujú za pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine. Vážime si vašu obetavosť a ochotu. S radosťou vnímame veľké množstvo dobra, ktoré v tejto skúške prejavujete. Na Nedeľu Božieho milosrdenstva vás chceme povzbudiť. Nenechajte sa nikým znechutiť, ani pomýliť. Boh nehľadí ako človek, nesúdi podľa logiky mocných tohto sveta, ale zhliada na úbohých a počuje hlas strápených. Buďme naozaj milosrdní ako je milosrdný náš Nebeský Otec.

Po.: k úcte Ducha Svätého
Ut.: + Karola Kršku a + rod. Veličovú
St.: + Štefana, + Vieru, + Emíliu Cabanovych, + Jána Sojku a + Katarínu Katreniakovú/R/
Št.: poďakovanie za životné jubileum a prosba o Božiu pomoc pre Helenu
Pi.: + Františka Mošku a + rodičov z obidvoch strán
So.: 18.30 /s pl. nedele/ + Jozefínu Rieckych
Ne.: 7.30 na úmysel kňaza
       10.30 za Visolajských farníkov

Po.: neprikázaný sviatok sv. Marka, evanjelistu.
Pi.: neprikázaný sviatok sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy.

Modlitba sv. ruženca každý deň 40. min. pred sv. omšou, modlitba za pokoj a mier vo svete každý deň o 20.00 hod., štvrtková poklona pred Najsvätejšou Oltárnou Sviatosťou po večernej sv. omši,.

V  deti našej školy idú na týždenní pobyt do školy v prírode. Myslime na nich v modlitbách za užitočný pobyt a šťastný návrat.

V pondelok zo začiatkom o 14.30 hod. z pred fary sa už tretí krát pôjdu zberať odpadky po starej Belušskej ceste. Kto má chuť niečo urobiť pre svoje životné prostredie je pozvaní. Treba si zobrať iba rukavice, vrecia sú zabezpečené.

O upratanie kostola a okolia by som prosil v sobotu skupinu č. 11Za Vašu službu, podporu i financie pre farnosť sPBz.

Je možnosť si zakúpiť staršie čísla Kn.

Budúca nedeľa je 3.veľkonočná, zároveň prvá v mesiaci Máj.