Prežívame 15. cezročnú nedeľu. O 13.30 hod. je mariánska pobožnosť „Večeradlo s Pannou Máriou“.

St.: spom. sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi.
Pi.: spom. sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov.

Sv. ruženec býva – 40. min. pred sv. omšou.

Ut. 17.55 hod. pred sv. omšou sa číta sv. písmo na pokračovanie – lektúra.

Poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou – štvrtok po sv. omši.

Počas celých letných prázdnin pondelky bude sv. omša bývať ráno o 7.30 hod. /Ak nebude vyhlásené inak/

Ešte raz by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí nám pred týždňom pripravili krásny duchovný a kultúrny zážitok v programe „Ďakujeme Vám – umením“ Tí, ktorí ste neboli môžete len a len banovať.

Niekoľko praktických rád k sviatosti zmierenia pred prvým piatkom:

• bol by som rád, keby deti chodili vtedy kedy je čas pre Ne určení
  • tí čo chodíte na sv. omšu každý deň nenechávajte si sv. spoveď na piatok
  • prvý piatok a nedele nechávajte hlavne pre ľudí, ktorí chodia v týždni do práce a pre ľudí odkázaných na dovoz autom do kostola
  • keď chcem ísť na sv. spoveď idem skôr do kostola

Samozrejme, že niekedy nám môže do toho niečo prísť, vtedy spokojne príďte aj v prvý piatok, dôležité je to, aby sa to nestávalo pravidlom.

Veľmi pekne sa chcem poďakovať chlapom, ktorí chodili na sv. omšu do sakristie a našli si iné miesto v kostole. Sakristia je miestnosť výlučne pre kňaza a najbližšiu asistenciu : kostolníkov, miništrantov, akolytov, lektorov. Áno, v sakristií môžu byť aj ľudia, ktorí by v kostole vyrušovali svojim neustálym pohybom, majú také ochorenia, že sú odkázaní na toaletu. Za porozumenie ďakujem.

Druhá tohtoročná farská cyklo „Tour de Visolaje“ /ak nám to počasie dovolí/ bude vo štvrtok zo začiatkom o 9.30 hod. z pred fary. Potrebná je prilba.

O upratanie kostol v sobotu by som prosil skupinu č. 2. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Je možnosť si zakúpiť nové ako i staršie čísla KN.

Budúca nedeľa je 16. nedeľou v období cez rok.

Po.: + čl. r. Čižmárovej a + Kubišovej /R – zmena/
Ut.: + Máriu, + Jána Moškovych, + rodičov z obidvoch strán