Slávime 7. Veľkonočnú nedeľu. Dnes je zbierka na katolícke masmédia. Svojim milodarom podporujeme rádio Lúmen, TV Luxa iné katolícke masmediálne projekty šíriace radostné posolstvo Ježiša Krista. DsPBz.

Zároveň je aj prvá nedeľa mesiaca. Dnes popoludní o 14.00 hod. je prvonedeľná pobožnosť.

Po.: spom. sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov.
St.: spom. sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka.

Modlitba sv. ruženca bývať 40. min. pred každou sv. omšou.

Št. – po sv. omši – poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

V tomto týždni býva aj novéna k Duchu Svätému.

V St., Pi. a So. sú letné kántrové dni. Obsahom sú: prosby za jednotu kresťanov, alebo za duchovné povolania. Môžete sa aj vy pridať na tento spoločný duchovný úmysel.

V tomto týždni je prvý piatok mesiaca Jún. Sviatosť zmierenia sa vysluhuje 30. min. pred sv. omšami. Vo Št. a Pi.- hodinu pred sv. omšou.

Pre deti a mládež vo Št. a Pi.: 17.30 – 18.00 hod. Rodičia povzbuďte a pripomeňte čas sv. spovede svojim deťom, sami im buďte príkladom a vzorom.

V piatok dopoludnia navštívim nevládnych farníkov v ich príbytku. Začnem o 8.00 hod.

Od piatku začnem s deťmi, ktoré 16.júna pristúpia k prvému sv. prijímaniu bezprostrednú prípravu. Prvoprijímajúce deti, ale samozrejme môžu prísť aj iné deti, žiaci aj birmovanci nácvik piesni na slávnosť bude v piatok o 17.15 hod. v klubovni na fare. Preto účasť na spevokole, sv. omši ako i jedného z rodičov je potrebná.

O upratanie kostol by som prosil v sobotu skupinu č.1. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Budúca nedeľa je výročitá slávnosť Zoslania Ducha Svätého – zavŕšenie Veľkonočného obdobia.

Po.: + Annu a + Jozefa Brandiburovych
Ut.: + Emila Ďuricu