Prežívame 4. adventnú nedeľu. V  našej farnosti je dnes  predvianočná sv. spoveď. Sviatosť zmierenia sa bude vysluhovať od 14.30 – 15.30 hodKaždých 20.min. sa bude podávať sv. prijímanie. Bol by som rád, keby na začiatku sv. spovede prišli rodičia, ktorí máte malé deti, aby ste sa mohli pri nich vystriedať.

St.slávnosť Narodenia Pána Ježiša, kresťana – katolíka viaže vo svedomí účasť na sv. omši tak ako v nedeľu.

V deň slávnosti Narodenia Pána bude o 15.00 hodpožehnanie detí spojené s pásmom spevu, básni, koledovania malému Ježišovi v jasliach, ktoré si nacvičili naše deti a mládež. Jasličková pobožnosť bude ukončená eucharistickým požehnanímAj touto pobožnosťou si predĺžme hĺbku tohto slávnostného dňa. Všetci ste srdečne pozvaní. Deti, ktoré počas Adventu pripravovali „vianočný stromček“ malému Ježiškovi nech ho prinesú práve na JP.

Št.: sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka – 2. sviatok vianočný.
Pi.: neprikázaný sviatok sv. Jána, apoštola a evanjelistu
So.: neprikázaný sviatok sv. Neviniatok, mučeníkov

Stretnutie s Pannou Máriou cez modlitbu sv. ruženca býva 40. min. pred každou sv. omšou.

V pondelok o 9.00 hod. by som veľmi pekne prosil ochotných farníkov o zrealizovanie vianočnej výzdoby a upratania kostola. Aj po vonkajšej stránke si pripravme kostol na sviatky Narodenia Pána Ježiša. Ochotným mužom i ženám sPBz.

Nácvik jasličkovej pobožnosti je v pondelok po večernej sv. omši.

V utorok pri rorátnej sv. omši si budete môcť odpáliť betlehemské svetlo. V priebehu dňa je možnosť si svetlo odpáliť zo sviec pri soche Božieho Milosrdenstva na cintoríne.

Kto by mal záujem o požehnanie novostavby, prerobeného bývania, môže si počas toho týždňa nahlásiť svoju adresu v sakristii.

O upratanie kostol v sobotu by som prosil skupinu č. 5. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Budúca nedeľa je sviatok Svätej Rodiny: Ježiša, Márie a Jozefa.

Po.: + Antona, + Máriu Moškovych a + rodičov /večerná/
Ut.: + Annu a + Štefana Krškovych /rorátna sv. omša/