Prežívame 22. nedeľu cezročnú, zároveň prvú nedeľu mesiaca.

Dnes popoludní o 14.00 hod. je prvonedeľná pobožnosť.

Dnes o 16.30 hod., a ak to počasie dovolí je pozvanie na cyklopúť s deťmi. Pozvaní sú: rodičia s deťmi, žiaci prvého stupňa, ale aj dospelí. Bude to taká rozlúčka s prázdninami. Potrebná je prilba.

Ut.: spom. sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi.
So.: spom. sv. Košických mučeníkov.

Každý deň 40. min. pred sv. omšou býva stretnutie s Pannou Máriou cez modlitba sv. ruženca.

Št. – po sv. omši – poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

V pondelok pri sv. omši o 8.00 hod. budeme prosiť o Dary Ducha Svätého pre žiakov, študentov a pracovníkov školstva pre nový školský rok 2019/20. K tejto sv. omši sú pozvaní všetci, ktorí budú môcť a im záleží na mladej generácií. Pri sv. omši budeme myslieť aj na tých žiakov a študentov, ktorí študujú mimo našej farnosti.

V tomto týždni je prvý piatok mesiaca september. Sviatosť zmierenia sa vysluhuje 30. min. pred sv. omšami. Vo Št. a Pi.- hodinu pred sv. omšou.

Pre deti a mládež vo Št. a Pi.: 17.30 – 18.00 hod. Mať čisté srdce, milosť posväcujúcu v duši je najkrajší vstup do nového školského roka. Iba pripomínam možnosť urobenia si prvých piatkov pre prvoprijímajúce deti ako i pre birmovancov. Rodičia povzbuďte a pripomeňte čas sv. spovede svojim deťom, sami im buďte príkladom a vzorom.

V piatok dopoludnia navštívim nevládnych farníkov v ich príbytku. Začnem o 8.00 hod.

O upratanie kostol by som prosil v sobotu skupinu č.1. Ženám i mužom, ktorí v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Chcem sa poďakovať farníkom, ktorí porezali a uložili drevo na fare.

Budúca nedeľa je 23. v období cez rok.

Na budúcu nedeľu po sv. omši o 10.30 bude stretnutie s birmovancami. Účasť je nutná.

Po.: 8.00 + Jozefa Richtárika, + Jána a + Emíliu Richtárikovych
Ut.: + Pavla Kabzana, + Ondreja a+ Gabriela