Slávime 2. adventnú,zároveň nedeľu„biblickú“.

Dnes o 13.30 hod. je mariánska pobožnosť „Večeradlo s Pannou Máriou“.

Liturgický kalendár:
Št.: spom. sv. Lucie, panny a mučenice
Pi.: spom. sv. Jána z Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi

Deti, chcem povzbudiť aj v tomto druhom adventnom týždni k duchovnej príprave k Vianociam:
1 slamka – modlitba,
2 slamky – dobrý skutok,
3 slamky – sv. omša.

V piatokod 8.30 hod. navštívim nevládnych farníkov v ich príbytku, ktorý sa zo zdravotných dôvodov nemôžu zúčastniť vianočnej sv. spovedi v kostole.

V sobotu /15.decembra/ je v našej farnosti predvianočná sv. spoveď.

Sviatosť zmierenia sa bude vysluhovať od 10.30 – 11.30 hodPribližne každých 20.min. sa bude podávať sv. prijímanie. Nakoľko náš kostol nie je až tak veľký, bol by som rád, keby na začiatku sv. spovede prišli rodičia, ktorý máte malé deti, aby ste sa mohli pri nich vystriedať.

Nenechávajte si sv. spoveď na poslednú chvíľu pred sviatkami, veď chodiť na sv. prijímanie v adventeje tá najkrajšia príprava k Vianociam. A v poslednom týždni pred Vianocami sú sv. spovede vo väčších farnostiach na okolí, kde budem spovedávať, sv. omše budú prevažne rorátne.

Nácvik jasličkovej pobožnosti je v piatok po večernej sv. omši.

O upratanie kostol by som prosil v sobotu po sv. spovedi skupinu č.12. Ženám i mužom, ktoré v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Budúca 3. adventná je nedeľa radostná.

Po.: + Annu, + Antona a + Žigmunda
Ut.: + Emila Krajného, + rodičov a + čl. rodiny