Prežívame 26. nedeľu v období cez rok, zároveň prvú nedeľu mesiaca.

Dnes popoludní o 14.00 hod. je prvonedeľná pobožnosť. Ste srdečne pozvaní.

Liturgický kalendár:
Po.: spom. svätých Anjelov strážcov.
St.: spom. sv. Františka Assiského.
Št.: ľub. spom. sv. Faustíny Kowalskej, panny.
So.: spom. Ružencovej Panny Márie – prvá sobota mesiaca.

Od piatku -soboty sa duchovne v našej farnosti pripravujeme na zverenie diecézy Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

P. biskup pozýva veriacich diecézy v sobotou do Rajeckej Lesnej na túto duchovnú udalosť. Bližšie informácie máte na plagáte vo výveske.

Mesiac október je mesiacom Panny Márie– vďaka modlitbe sv. ruženca. Zvlášť slávnostnejšie, radostnejšie sa modlime túto krásnu modlitbu. Môžem v tomto mesiaci pri tejto modlitbe získať aj úplné odpustky. Kto sa modlí ruženec v kostole a v rodine. Na získanie odpustkov sa stanovuje: modlitba 5. desiatkov sv. ruženca, treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách, treba vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Modlitba sv. ruženca v tomto mesiaci bude bývať 30. min. pred každou sv. omšou. Bude sa modliť iba sv. ruženec/iné modlitby nie/, aby vyznela jeho hĺbka a krása práve v tomto mesiaci

Poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou – štvrtok po sv. omši. Ste srdečne pozvaní.

V tomto týždni máme aj prvý piatok mesiaca Október. Sviatosť zmierenia sa vysluhuje 30. min. pred sv. omšami. Vo Št. a Pi. od 16.30 hod.

Pred deti a mládež vo Št. a Pi.: 16.30 – 17.00 hod. Rodičia povzbuďte a pripomeňte čas sv. spovede svojim deťom, sami im buďte príkladom a vzorom.

V piatok dopoludnia navštívim nevládnych farníkov v ich príbytku. Začnem o 8.00 hod.

Ženám ktoré v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie srdečné Pán Boh zaplať.

Budúca nedeľa je 27. v období cez rok.

Po.: 14.30 pohrebná sv. omša + Jána Vačku „Nech odpočíva v pokoji“
Ut.: 17.30 + čl. r. Moškovej
St.: 7.30 + Žofiu a + Jána Ďuricových