Slávime Svätodušnú nedeľu.

Liturgický kalendár:
Št.: neprikázaný sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, Najvyššieho a večného Kňaza.
So.: spom. sv. Filipa Neriho, kňaza.

15. min. pred sv. omšou býva májová pobožnosť, v  sobotu o 18.00 hod. za priaznivého počasia aj pri kaplnke . Radi prichádzajme na májovú pobožnosť.

Št. – po sv. omši – poklona pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou.

Svätodušný pondelok: neprikázaná, ale veľmi uctievaná predĺžená slávnosť Zoslania Duch Svätého.

Od utorka je nové liturgické obdobie „Obdobie cez rok po Veľkej noci“.

Namiesto modlitby „Raduj sa nebies kráľovná“ sa modlí „Anjel Pána“.

O upratanie kostol i okolie by som prosil rodičov detí, ktoré idú na 1.sv. prijímanie.

Moje poďakovanie patrí chlapom, ktorí v pondelok pokosili farskú záhradu.

Kto by z rodín prvoprijímajúcich deti, ale i z farníkov chcel pomôcť+ rodičia prvoprijímajúcich deti okolie kostola i fary k 1. sv. prijímaniu sa bude upratovať v stredu od 16.00 hod.Ženám i mužom, ktoré v tomto týždni budú upratovať náš kostol i okolie sPBz.

Budúca nedeľa je slávnosť Najsvätejšej Trojice.

Pri sv. omši o 10.30 hod. bude slávnosť prvého svätého prijímania. Prvé sv. prijímanie je slávnosť celej farnosti. Na sv. omšu ste srdečne pozvaní.

Možnosť sviatosti zmierenia pre rodičov, krstných rodičov, rodinných príslušníkov detí, ale i farníkov bude každý deň 30. min. pred sv. omšou či už ráno, alebo večer./ako Vám to pracovne vyhovuje/ Pre prvoprijímajúce deti ich prvá sv. spoveď –  v piatok od 18.00 hod.

Myslime vo svojich modlitbách a obetách na päť prvoprijímajúcich detí a ich rodiny.

Po.: 18.30 + Karola, + Máriu a + Annu Gardlových
Ut.: 18.30 + Adelu a + Pavla Hlaváčových